All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
High Precision Metal Casting Parts , CNC Machined Components With Annealing ODM
| Machining Process: | CNC Machining |
|---|---|
| Material: | Metal Alloy |
| Standard: | Non-standard |
Sandblasting Metal Medical Castings parts With Quenching Normalizing
| Payment Term: | T/T, L/C |
|---|---|
| Test: | Spectrum, Hardness, Tensile Strength |
| Surface Finish: | Polish, Sandblasting, Anodizing |
Aluminum Precision Casting Parts For Industrial Automation Machine
| Surface Treatment: | Painting/ Polishing/ Anodizing |
|---|---|
| MOQ: | 1 Piece |
| Shape: | Customized |
Industrial Mechanical Automation Equipment Parts , Gravity Casting Parts OEM
| Application: | Industrial Automation |
|---|---|
| MOQ: | 1 Piece |
| Package: | Carton/Pallet |
Polished Casting Small Aluminum Parts For Medical Industrial Parts
| Weight: | 0.1-100kg |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Surface Treatment: | Polishing |
Gravity Casting CNC Machining Aluminum Parts With Annealing Normalizing
| Surface Treatment: | Polishing |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Drawing Format: | PDF/DWG/IGS/STP/X_T |
CNC Machining Aluminium Casting Components Parts Low Pressure OEM ODM
| Packaging: | Carton/Wooden Case |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing |
| Tolerance: | ±0.01mm |
Gravity Casting Automotive Parts With Polishing Anodizing OEM
| Feature: | High Precision |
|---|---|
| Application: | Automotive Parts |
| Size: | Customized |
High Precision Gravity Casting Automobile Parts Aluminum Alloy Material
| Surface Treatment: | Polishing, Painting, Anodizing |
|---|---|
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |
| Tolerance: | 0.01mm |
Customized Gravity Casting Automotive Parts With Polishing Painting Anodizing
| Processing Type: | Casting |
|---|---|
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |
| OEM/ODM: | Available |

