All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
Precision Custom Cast Aluminum Parts For Industrial Machinery Parts
| Mold: | OEM/ODM |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.01mm |
| Process: | Casting |
Customized Industrial Aluminium Gravity Die Casting High Precision 0.01mm Tolerance
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Material: | Aluminum |
Aluminium Alloy Precision Casting Automotive Parts CNC Machined For Car
| Weight: | 1-10kg |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing, Painting, Anodizing |
| Packaging: | Wooden Case |
Gravity Casting Aluminum Alloy Castings With Painting Powder Coating
| Payment Term: | T/T, L/C, PayPal, Western Union |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Inspection Equipment: | CMM, Projector, Hardness Tester, Salt Spray Tester |
High Precision Automotive Casting Components With Polishing Anodizing
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |
|---|---|
| OEM/ODM: | Available |
| Size: | Customized |
Aluminium Alloy Automobile Casting Components , CNC Machining Casting Auto Parts OEM
| Service: | OEM Serivice |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing, Painting, Anodizing |
| OEM/ODM: | Available |
Anodizing Painting Casting Automotive Parts 0.01mm Tolerance OEM
| Feature: | High Precision |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Machining: | CNC Machining |
CNC Machining Automobile Casting Components High Precision For Vehicle ODM
| Processing Type: | Casting |
|---|---|
| Machining: | CNC Machining |
| Service: | OEM Serivice |
High Precision Magnesium Alloy Castings With Polishing Anodizing Plating
| Tolerance: | ±0.01mm |
|---|---|
| Casting Method: | Gravity Casting |
| Material: | Aluminum Alloy, Zinc Alloy, Magnesium Alloy, Copper Alloy |
Aluminum Alloy Precision Casting Automotive Parts Components With CNC Machining
| Service: | OEM Serivice |
|---|---|
| Machining: | CNC Machining |
| MOQ: | 100 Piece |

