All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
OEM ODM Precision Casting Parts With Aluminium Stainless Steel Material
| Quality Control: | Professional Inspection |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Weight: | 0.1-100kg |
Non Standard Gravity Casting Parts Anti Corrosion For Machinery
| Surface Treatment: | Polishing |
|---|---|
| Casting Forming: | Casting |
| Service: | OEM Serivice |
Normalizing Medical Castings , High Precision Custom Casting Parts
| Tolerance: | 0.01 |
|---|---|
| Test: | Spectrum, Hardness, Tensile Strength |
| Payment Term: | T/T, L/C |
GB Standard Electric Vehicle Castings , Metal Casting Parts With Annealing
| Tolerance: | 0.05mm |
|---|---|
| Processing Technology: | Investment Casting、Gravity Casting |
| Size: | Customized |
Custom Lost Wax Casting Parts , Precision Casting Components ASTM Standard
| Machining: | Precision CNC Machining |
|---|---|
| Standard: | ASTM |
| Material: | Metal |
OEM Metal Casting Parts , Precision CNC Machined Parts For Aerospace Engineering
| Weight: | Customized |
|---|---|
| OEM/ODM: | Available |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
Metal Railway Casting Components , Gravity Casting Parts With Polishing
| Tolerance: | ±0.1mm |
|---|---|
| Processing Technology: | Casting |
| Quality Control: | Professional Inspection Tools |
Railway Metal Casting Parts With Polishing Painting Anodizing
| Weight: | 0.1-100kg |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
Anti Corrosion Gravity Casting Parts High Precision For Railway
| Material: | OEM/ODM |
|---|---|
| Package: | Carton |
| Weight: | 0.1-100kg |
Custom Railway Casting Parts With Stainless Steel Aluminium Material
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
|---|---|
| Certificate: | ISO9001 |
| OEM: | Accepted |

