All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
ASTM Gravity Casting Parts , Customized Mechanical Components With Polishing
| Packaging: | Wooden Case |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing |
| Casting Process: | Lost Wax Casting |
Customized Metal Casting Parts With Polishing Sandblasting Anodizing
| Quality Control: | Professional Testing Tools |
|---|---|
| Standard: | ASTM, DIN, JIS, Etc. |
| Drawing Format: | PDF, IGS, STP, Etc. |
0.01mm Tolerance Vehicle Casting Parts With Polishing Painting Anodizing
| Size: | Customized |
|---|---|
| Tolerance: | 0.01mm |
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |
Customized Polished Precision Casting Parts With DIN JIS ASTM Standard
| Application: | Machinery Parts |
|---|---|
| Standard: | ASTM, DIN, JIS, GB |
| Weight: | 0.1-100kg |
Motorcycle Custom Casting Parts Stainless Steel Material 0.1mm Tolerance
| Tolerance: | ±0.1mm |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Surface Finish: | Smooth |
Customized Metal Railway Casting Parts With Polishing ISO9001 Certified
| Size: | Customized |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
CNC Machining Precision Casting Parts Components For Railway OEM
| Package: | Carton |
|---|---|
| Material: | OEM/ODM |
| OEM: | Accepted |
Custom Railway Casting Parts , Low Pressure Castings ISO9001 Certified
| Tolerance: | ±0.1mm |
|---|---|
| Material: | OEM/ODM |
| Machining: | Precision CNC Machining |
High Precision Railway Casting Parts Components 0.1mm Tolerance OEM ODM
| MOQ: | 100pcs |
|---|---|
| Application: | OEM Railway Metal Parts |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
OEM Polished Gravity Die Casting Parts For Medical Components
| Test: | Spectrum, Hardness, Tensile Strength |
|---|---|
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
| Material: | Metal |

