All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
Low Pressure Gravity Die Casting Parts Aluminum Alloy Material For Mechanical Parts
| Size: | Customized |
|---|---|
| Mold: | OEM/ODM |
| Drawing Format: | PDF/DWG/IGS/STP/X_T |
Low Pressure Gravity Aluminum Casting Components With Annealing Normalizing
| Heat Treatment: | Annealing/Normalizing |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Drawing Format: | PDF/DWG/IGS/STP/X_T |
Metal Sand Casting Parts , Precision Aluminium Casting Components
| Tolerance: | ±0.01mm |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Drawing Format: | PDF/DWG/IGS/STP/X_T |
Low Pressure Gravity Casting Parts Aluminium Material With Polishing
| Surface Treatment: | Polishing |
|---|---|
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
| Material: | Aluminum |
Anodizing Gravity Casting Parts With Aluminum Alloy Zinc Alloy Material
| Quality Control: | Professional Inspection |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.01mm |
| Casting Weight: | 0.1-100kg |
High Precision Gravity Casting Parts , Aluminum Casting Components With Polishing Anodizing
| Tolerance: | ±0.01mm |
|---|---|
| Payment Term: | T/T, L/C, PayPal, Western Union |
| Inspection Equipment: | CMM, Projector, Hardness Tester, Salt Spray Tester |
OEM Gravity Casting Parts , Precision Casting Components With Polishing Anodizing
| Quality Control: | Professional Inspection |
|---|---|
| Lead Time: | 15-30 Days |
| Casting Size: | Customized |
Corrosion Resistant Gravity Casting Parts With Magnesium Alloy Copper Alloy Material
| Lead Time: | 15-30 Days |
|---|---|
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
| Material: | Aluminum Alloy, Zinc Alloy, Magnesium Alloy, Copper Alloy |
Aluminum Alloy Gravity Precision Casting Parts CNC Machining
| Tolerance: | ±0.1mm |
|---|---|
| Casting Process: | Lost Wax Casting |
| Standard: | ASTM, DIN, JIS, GB |
Precision Aluminum Casting Auto Parts , Automotive Casting Components Anti Corrosion
| Weight: | 1-10kg |
|---|---|
| Quality Control: | Professional Inspection |
| Surface Treatment: | Polishing, Painting, Anodizing |

