All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
CMM Inspection Gravity Casting Parts CNC Machining With Anodizing Plating
| Packaging: | Carton, Wooden Case, Pallet |
|---|---|
| Payment Term: | T/T, L/C, PayPal, Western Union |
| Casting Weight: | 0.1-100kg |
Sandblasting Anodizing Custom Casting Parts For Medical Instrument
| Certificate: | ISO9001, CE, RoHS |
|---|---|
| Application: | Medical Parts |
| Heat Treatment: | Annealing, Tempering, Quenching, Normalizing |
Customized Brass Casting Parts , Polishing CNC Machining Components
| Quality Control: | Professional Inspection |
|---|---|
| Weight: | 0.5-50kg |
| Standard: | Non-standard |
Polishing Steel Precision Casting Parts For Industrial Mechanical
| Service: | OEM Serivice |
|---|---|
| Heat Treatment: | Annealing |
| Casting Forming: | Casting |
Customized Medical Castings , Gravity Casting Parts With Quenching Normalizing
| Heat Treatment: | Annealing, Tempering, Quenching, Normalizing |
|---|---|
| Payment Term: | T/T, L/C |
| Inspection: | 100% Inspection |
0.01mm Tolerance Gravity Casting Parts With Painting Powder Coating
| Quality Control: | Professional Inspection |
|---|---|
| Inspection Equipment: | CMM, Projector, Hardness Tester, Salt Spray Tester |
| Casting Method: | Gravity Casting |
High Precision Sand Casting Parts With Annealing Tempering Heat Treatment
| Surface Finish: | Polish, Sandblasting, Anodizing |
|---|---|
| Machining: | Die Casting Machine+CNC |
| Service: | OEM Serivice |
Customized Precision Casting Parts With ASTM JIS DIN Standard
| Weight: | 0.1-100kg |
|---|---|
| Quality Control: | Professional Inspection |
| OEM/ODM: | Accepted |
OEM ODM Precision Casting Parts CNC Machined With 0.1mm Tolerance
| Heat Treatment: | Annealing |
|---|---|
| Standard: | ASTM, DIN, JIS, GB |
| Size: | Customized |
Motorcycle Gravity Casting Parts , CNC Machining Castings With Smooth Surface Finish
| Heat Treatment: | Based On Customer's Needs |
|---|---|
| Weight: | 1-20kg |
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |

