All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
Polished Custom Precision Casting Parts With DIN ASTM JIS Standard
| Weight: | 0.1-100kg |
|---|---|
| OEM/ODM: | Accepted |
| Material: | Based On Customer's Needs |
Customized Precision Casting Parts , CNC Machined Metal Parts ASTM Standard
| Surface Treatment: | Polishing |
|---|---|
| Material: | Based On Customer's Needs |
| Application: | Machinery Parts |
Ra0.8 Roughness Metal Casting Parts High Precision For EV Electric Auto
| Processing Technology: | Investment Casting、Gravity Casting |
|---|---|
| Material: | OEM/ODM |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
CNC Machined Electric Vehicle Castings , Gravity Casting Parts With ASTM DIN GB Standard
| Casting Method: | Lost Wax Casting |
|---|---|
| Equipment: | Die Casting Machine+CNC |
| Surface Treatment: | Polishing |
ASTM Standard Custom Casting Parts CNC Machining For Electric Vehicle
| Surface Treatment: | Polishing |
|---|---|
| Machining: | CNC Machining |
| Size: | Customized |
OEM ODM Metal Casting Parts , Precision Cast Components With Annealing
| Drawing Format: | CAD/PDF/DWG/IGS/STP |
|---|---|
| Inspection: | 100% Inspection |
| Tolerance: | ±0.1mm |
Polishing Lost Wax Casting Parts For Industrial Mechanical Parts
| Material: | Metal |
|---|---|
| Heat Treatment: | Annealing |
| Weight: | 1-100kg |
ASTM Metal Casting Parts , Precision Casting Components With Sandblasting Anodizing
| Tolerance: | ±0.001mm |
|---|---|
| Application: | Machinery, Automotive, Etc. |
| Drawing Format: | PDF, IGS, STP, Etc. |
Metal Lost Wax Casting Parts , Precision CNC Machining Parts With Annealing
| Packaging: | Wooden Case/Pallet/Carton |
|---|---|
| Standard: | ASTM |
| Weight: | 1-100kg |
Industrial Mechanical Precision Casting Parts Components Corrosion Resistant
| Tolerance: | ±0.1mm |
|---|---|
| Casting Process: | Lost Wax Casting |
| Surface Treatment: | Polishing |

