All Products
Keywords [ aluminum casting parts ] match 209 Products.
OEM ODM Casting Automotive Parts , Aluminum Alloy Automobile Casting Components
| OEM/ODM: | Available |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Feature: | High Precision |
Customized Gravity Zinc Alloy Castings With 0.01mm Tolerance
| Material: | Aluminum Alloy, Zinc Alloy, Magnesium Alloy, Copper Alloy |
|---|---|
| Service: | OEM Serivice |
| Inspection Equipment: | CMM, Projector, Hardness Tester, Salt Spray Tester |
CNC Machined Die Casting Automotive Parts With Anodizing Polishing
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
|---|---|
| Application: | Automotive Parts |
| Service: | OEM Serivice |
CNC Machining Gravity Aluminium Casting Components For Mechanical Parts
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
|---|---|
| Drawing Format: | PDF, CAD, IGS, STP, X_T |
| Processing Equipment: | CNC Machining Center, Lathe, Milling Machine, Drilling Machine |
Anodizing Precision Casting Components With Zinc Alloy Magnesium Alloy Material
| Casting Weight: | 0.1-100kg |
|---|---|
| Packaging: | Carton, Wooden Case, Pallet |
| Shipping: | By Sea, By Air, By Express |
Customized Gravity Copper Alloy Castings For Industrial Mechanical Parts
| Inspection Equipment: | CMM, Projector, Hardness Tester, Salt Spray Tester |
|---|---|
| Casting Method: | Gravity Casting |
| Surface Treatment: | Polishing, Anodizing, Plating, Painting, Powder Coating |
OEM ODM Die Casting Automotive Parts With CNC Machining Service
| Tolerance: | 0.01mm |
|---|---|
| Processing Type: | Casting |
| Dimensions: | Drawing Requirements Or Sample |
Industrial Casting Automotive Parts , Anti Corrosion Automobile Casting Components ODM
| Size: | Customized |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Case |
| MOQ: | 100 Piece |
Custom Precision Casting Components With Polishing Painting Anodizing
| Heat Treatment: | Based On Customer's Needs |
|---|---|
| Process: | Casting |
| Surface Treatment: | Polishing |
Smooth Finish Custom Cast Components For Motorcycle Motorbike
| Material: | Based On Customer's Needs |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm |
| Surface Treatment: | Polishing |

